Bu Diş Bakımı İpuçları ile Gülümsemenizi Harika Hale Getirin

site tanıtımı,blog tanıtımı ,bookmarks,seo tanıtımı,site tanıtımları,site tanıtımı yapan siteler,
firma ekle,şirket ekle,şirket tanıtımı,tanıtımı yazıları,
Mesaj
Yazar
osman75
Mesajlar: 96
Kayıt: Sal Tem 04, 2017 6:27 pm

Bu Diş Bakımı İpuçları ile Gülümsemenizi Harika Hale Getirin

#1 Mesaj gönderen osman75 » Cum Nis 13, 2018 10:40 pm

Köpekbalıkları kaybettiklerinde yeni dişler yetiştirebileceğini biliyor muydun? Sadece köpek balıkları gibiysek, diş hekimleri işten çıkarılırdı. Ne yazık ki, bir yetişkin dişlerimiz var. Bu nedenle, uygun diş bakımının önemi abartılamaz. Dişlerinize daha iyi bakmak için aşağıdaki ipuçlarını kullanın.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Diş Ağrısı İçin Bitkisel Yöntemler - Kartalnews.com

Normal diş macununu tükettiyseniz ve hızlı bir şekilde düzeltmeniz gerekiyorsa, uzmanlar sizi sodada tutmak için kabartma tozu ve suyu karıştırmanın uygun olmadığını söylüyor. Bu kabarcıklı karışım aslında ticari diş macununun en büyük markaları kadar iyidir. Sadece fırçanızı ıslatın ve kabartma tozu ve voiladaki kılları temizleyin, dişleriniz temiz!

Bebeğinizi yatağa koyduğunuzda, ağızlarına meyve suyu veya süt içeren bir şişeyi tutmasına izin vermeyin. Bu, sıvıdaki şekerin dişlere yerleşmesine ve dişlerinin çürümesine neden olabilir. Onlara bir şişe vermeniz gerekiyorsa, sade su ile doldurulmalıdır.

Diş hijyeni söz konusu olduğunda mükemmel bir uç, aşırı sıcaklık değişikliklerinden kaçınmaktır. Özellikle sıcak bir ortamdan soğuk bir ortama (veya vizeden) geçtiğinizde dişleriniz çok hassas olabilir ve bazı durumlarda emayeye zarar verebilirsiniz. Bu da sıcak ve soğuk yiyecekleri birlikte yememeniz gerektiği anlamına gelir.

Çocuklarınızın kullanacağı diş macununun yaşları için doğru olduğundan emin olun. Çocuklar genellikle diş macunlarını yutarlar, bu yüzden özel bir tip kullanmaları gerekir. Çocuğunuzun yetişkin diş macununu kullanmaya hazır olduğunda bunu ancak siz bilirsiniz, ancak ambalajda açıkça belirtilen bazı temel kurallar vardır. Küçük çocuklar ve hatta bebeklerin kullanabileceği güvenli diş macunları vardır.

Dişlerinize iyi bakabilmek için sadece ortak bilgiye güvenemezsiniz. Dişlerinizin sağlığını destekleyecek ve koruyacak ve gülümsemenizin parlaklığını koruyacak yaşam boyunca seçimler yapmalısınız. Sigarayı bırakın ve dişlerinizde göze hoş gelen lekeler bırakabilecek içecek veya yiyecek alımını sınırlayın.

Birçok diş hekimi, tüm hastaları için bir elektrikli diş fırçasını tavsiye ederler, çünkü bunlar çoğunlukla çok kuvvetli bir şekilde fırçalamak zorunda kalmadan çalışırlar. İş daha hızlı yapılabilir ve fırçanın başı küçüktür, böylece her yere girebilir. Sonunda, daha iyi bir iş yaparlar.

Her gün bir elma ye. Bu bahşiş sonsuza dek sürdü, bazıları sadece eski bir efsane olduğuna inanmak için ayrıldı, ama öyle değil. Elmalar dişleriniz için iyi olan ve dişlerinizi daha da güçlendiren vitaminler ile doludur çünkü bir elma yemek dişleriniz için bir egzersiz gibidir.

Diş ipi kullanmayı unutma. Bir çok insan diş ipi kullanmaz, çünkü bunun önemli olduğunu düşünmezler, ancak diş ipi diş bakımı için diş ipi gereklidir. Fırçalamadan önce diş ipi geçirdiğinizden emin olun, ve ne kadar plak formunda bir fark göreceksiniz. Sağlıklı dişlere sahip olmak istiyorsanız, Flossing gerçekten değerli bir görevdir.

Dişlerinizi fırçalamadan önce ağzınızı bir peroksit ve su karışımıyla durulayın. Ağzınızı yıkamak için yarım peroksit ve yarım su kullanın. Bu, ağzınızdaki mikroplardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Ağzınız daha temiz olacak ve nefesiniz daha taze olacak.

Dişleriniz lekeli ise diyetinizi kontrol edin. Dişlerin ne içtiğinden dolayı lekeli olabilir. Başlıca suçluların bazıları çay, kırmızı şarap, karanlık meyve suları ve birçok soda patlamasıdır. Bu içecekleri diyetinizden çıkarırsanız fark edilebilir bir fark yaratabilir.

Dişler arasında sıkışabilecek gıda parçacıklarını temizlemek için fırçalamadan önce diş ipi kullanmayı ihmal etmeyin. Düzenli diş ipi ile zor bir zamanınız varsa, diş ipi takılan kullanışlı diş ipi paketlerini deneyin. Bu küçük cihazlar ağzınızın arkasındaki garip boşluklara ulaşmanızı kolaylaştırır.

Dişlerinizin zarar görmemesi ve çürümesi çok önemlidir, çünkü kalıcı dişler değiştirilemez. Dişlerinizin hayatınız boyunca güçlü ve sağlıklı kalmasını sağlamak için gücünüzde her şeyi yapmanız gerekir. Dişlerinizi mümkün olduğunca sağlıklı tutmak için okuduğunuz tavsiyeyi kullanın.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: GlennAvern, Google [Bot], JamesErype ve 1 misafir